Europejski Dzień Logopedy

Spotkanie logopedyczne z przedszkolakami grupy 0 "d".

6 marca to Europejski Dzień Logopedy.

Podkreślenie znaczenia tego święta jest niezwykle istotne na etapie edukacji przedszkolnej,

gdyż w okresie tym rola logopedy jest szczególnie ważna.

Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy, w szkolnej bibliotece dnia  04.03.2022 roku odbyło się zajęcie przygotowane przez  logopedę panią Grażynę Łangowską z udziałem przedszkolaków z grypy 0 „d”.  Z tej okazji przedszkolaki wysłuchały opowiadania logopedycznego z książki S. Chmiel  „  Przygody Pszczółki Basi”, gdzie wspólnie z główną bohaterką wykonywali szereg ćwiczeń usprawniających artykulatory. Dzieciom również został przybliżony temat zawodu logopedy , jaką pełni rolę i co jest mu potrzebne w codziennej pracy. Wszystkie dzieci  na zajęciu z wielkim zaangażowaniem kolorowały swoją wymarzoną „szafę” oraz wysłuchały odgłosów wydawanych przez zwierzęta, przedmioty- zagadki słuchowe. Na zakończenie naszego spotkania dzieci otrzymały słodki upominek.

Europejski Dzień Logopedy