Innowacja logopedyczna

W II semestrze roku szkolnego 2019/2020 została opracowana i wdrożona do realizacji w naszej szkole Innowacja logopedyczna „Mowa –Ruch- Zabawa”. W ramach zajęć z innowacji logopedycznej prowadzone będą zajęcia w dwóch grupach oddziału przedszkolnego O „a”, O „b” raz w miesiącu. Zajęcia  prowadzone będą w formie ćwiczeń logopedycznych (oddechowych ,fonacyjnych, artykulacyjnych, słuchowych, usprawniających motorykę narządów mowy) oraz  zabaw językowych opartych na wierszach ,bajkach logopedycznych. Uczestnicy zajęć  dzieci i  zaproszeni rodzice mogą poznać propozycje zabaw wspomagających rozwój mowy , poznać  metody wykorzystywane w terapii logopedycznej, poznać zabawy relaksacyjne ( masaże logopedyczne, zabawy przy muzyce ).Głównym celem innowacji logopedycznej jest wspomaganie edukacji językowej, nauczanie mowy w formie  różnych zabaw, likwidacja pierwotnych przyczyn i skutków zaburzeń mowy.

Dnia 14.02.2020 roku w grupie O  „b” i dnia 21.02.2020 roku  w grupie O „a” odbyły się pierwsze zajęcia w ramach innowacji logopedycznej. W zajęciu uczestniczyli uczniowie wraz z zaproszonymi rodzicami. Wspólnie wykonywaliśmy  ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia usprawniające narządy artykulacyjne oraz zostały zaprezentowane  pomoce wykorzystywane w terapii logopedycznej.

Innowacja logopedyczna