Europejski Dzień Logopedy

Spotkanie w bibliotece szkolnej z okazji Europejskiego Dnia Logopedy

Europejski Dzień Logopedy przypada 6 marca, a jego celem jest edukacja oraz zwiększanie świadomości  w zakresie znaczenia terapii logopedycznej.

Z tej okazji dnia 06.03.2020 roku w bibliotece szkolnej p. Grażyna Łangowska - logopeda przeprowadziła zajęcie dla przedszkolaków z grupy O „c”. Spotkanie rozpoczęło się krótką inscenizacją pt: „Abecadłowo” w wykonaniu uczennic z klasy II „a”. Dzieci na spotkaniu  dowiedziały się na czym polega praca logopedy oraz wykonywały liczne ćwiczenia usprawniające narządy artykulacyjne i ćwiczenia  oddechowe. Przedszkolaki najchętniej uczestniczyły w zabawach oddechowych z wykorzystaniem: piórek, piłeczek, wiatraczków i ćwiczeniach  usprawniających narządy artykulacyjne z wykorzystaniem pastylek. Było wesoło i smacznie.

Na podsumowanie Europejskiego Dnia Logopedy dzieci  otrzymały słodką nagrodę  za  uczestnictwo i wspaniałe wykonywanie ćwiczeń logopedycznych.

Z tej okazji warto przypomnieć, że ważna jest zarówno profilaktyka, jak i wcześnie podjęta terapia logopedyczna.

Europejski Dzień Logopedy