Z książką w podróż dookoła świata

kolejne spotkanie z cyklu "Biblioteka Przedszkolaka"

Za nami kolejne spotkanie w ramach projektu „Biblioteka Przedszkolaka”. W środę, 22 września,  klasa 0 A wybrała się,  na zaproszenie nauczyciela geografii,  Pana Krzysztofa,  w podróż dookoła świata. Pan Krzysztof  przeczytał dzieciom fragmenty z książki  Łukasza Dębskiego pt. „Wierszownik z podróży dookoła świata”. Słuchając pełnych humoru wierszy oraz odkrywając na mapie świata kolejne kraje, dzieci poznały wiele ciekawostek. Bawiąc się i ucząc geografii, historii oraz obyczajów różnych narodów,  uczniowie otrzymali  także odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań np. „Co w Anglii człeka czeka ?  ”.

Dziękujemy Panu Krzysztofowi za bardzo ciekawą lekcję geografii. A przy okazji zachęcamy Czytelników, cytując słowa autora „Jeśli na podróż brak Wam środków, to odpowiedzi są tu – w środku!”, do podróży  w świat literatury.

Z książką w podróż dookoła świata