Rady nie od parady

Dzień Ziemi w bibliotece, w szkole...

Dzień Ziemi to jeden z ważniejszych dni w roku, który przypomnieć powinien wszystkim o konieczności ochrony naszej planety. O  ważnych dla środowiska naturalnego kwestiach, 22 kwietnia opowiadały uczniom  dziewczynki z kółka bibliotecznego. W ramach akcji „ Rady nie od parady!” odwiedziły podczas lekcji starszych kolegów i koleżanki, aby zaprezentować im krótkie ekologiczne przedstawienie.

Dziewczyny wystąpiły również w bibliotece przed uczniami z klasy 1a. Dla nich zajęcia przygotowały Panie Bibliotekarki.  Uczestnicy,  zainspirowani opowiadaniem przeczytanym przez Panią Agnieszkę,  prowadzili żywiołową dyskusję na temat przyczyn zanieczyszczania ziemi oraz pomysłów jak temu zapobiec. Na koniec spotkania, utrwalając wiadomości związane z ekologią i ochroną ziemi,  młodzi czytelnicy rozwiązywali krzyżówkę.

Rady nie od parady