Koralikowe emotki

Projekt edukacyjny „Sensoryczny kogel – mogel”. Dzień Emotikona. Spotkanie 1.

Utworzono: 16-09-2022

Za nami pierwsze zajęcia z projektu edukacyjnego „Sensoryczny kogel – mogel”. Celem zajęć, w których przez cały rok szkolny wezmą udział przedszkolaki z grupy 0B i 0E jest usprawnienie motoryki dużej i małej, czyli dbanie o rozwój fizyczny naszych maluchów.

Okazją do pierwszego spotkania był zbliżający się Dzień Emotikona (19. 09).   „Buźki” , bez których ciężko jest  już sobie wyobrazić komunikację, zwłaszcza w Internecie, zawładnęły w piątek  biblioteką.  A to za sprawą przedszkolaków z 0B, które ćwicząc paluszki, układały, przekładały i emotki wyczarowywały. Tworzyły pomysłowe mozaiki,  wykorzystując do tego koraliki hama.

Układanie koralików ćwiczy nie tylko motorykę dłoni, ale również koncentrację.  Koralikowe prasowanki to również  gwarancja ciszy i spokoju:)  Przekonajcie się sami. My, po piątkowych zajęciach z przedszkolakami  już to wiemy! :)

Koralikowe emotki