Jak to „telefon miał kiedyś kabel?, „ a telefon komórkowy kiedyś nie był smart fonem?”.

warsztaty z klasą III b

„Zrób za pomocą młotka i gwoździka małe dziurki w obu puszkach. Przeciągnij przez dziurki sznurek i zawiąż go na kilka supełków (w środku każdej puszki). Naciągnij sznurek i…

…uczniowie klasy 3  b już wiedzą, co powstanie, na podstawie  instrukcji, podanej na dzisiejszych zajęciach przez Pana Bogdana  Godzisza z Łęczyc.   Kolejne spotkanie,  nawiązujące do książki „Rany Julek. O tym, jak Julian Tuwim został poetą”, omawianej w czytelniczym projekcie, miało charakter warsztatowy. Julian Tuwim, zanim został znanym poetą, bardzo dużo eksperymentował, budował...skonstruował również telefon na sznurku. Idąc w ślady poety, trzecioklasiści także chcieli troszkę poeksperymentować, dlatego ogromną frajdę sprawiło im stworzenie, pod czujnym okiem naszego gościa,  kilku sztuk  telefonów na sznurku, przez które mogli prowadzić pogawędki.

Na zakończenie, podziwiając  kolejną z pasji Pana Bogdana,  zabytkowe  telefony, wśród nich wojskowy,  na korbkę, czy z tarczą numerową, na  twarzy  niejednego ucznia pojawiło się zdziwienie, że jak to „telefon miał kiedyś kabel?, „ a telefon komórkowy kiedyś nie był smart fonem?”.  Pan Bogdan rozwiewał wszelkie wątpliwości i ciekawie  opowiadał o historii telefonii.

Panie Bogdanie, dziękujemy serdecznie za bardzo ciekawe i inspirujące spotkanie.

Jak  to „telefon miał kiedyś kabel?, „ a telefon komórkowy kiedyś nie był smart fonem?”.