Dbam o środowisko

Magiczna moc bajek. Moduł VII - "Piękno i ochrona przyrody"

Za nami kolejne zajęcia  w ramach projektu „Magiczna moc bajek”. Dzisiejsze spotkanie pt. „Piękno i ochrona przyrody” nawiązywało do Dnia Ziemi, obchodzonego 22 kwietnia, oraz kolejnych ważnych wartości, omawianych w kwietniowym module programu. Z tej okazji w bibliotece gościliśmy Panią  Gabrielę Szmidtke - Kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Klimatu w naszym Urzędzie Gminy oraz przedszkolaki z grupy 0C.  Uczestnicy obejrzeli  scenkę w wykonaniu kółka bibliotecznego, która przypomniała im  w jaki sposób dbać o przyrodę. Informacje te utrwaliła również Pani Gabriela, czytając dzieciom książkę „Przygody Fenka. Segreguję śmieci”, z serii  "Dbam o środowisko". Dzieci z uwagą i zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach, chętnie dzieląc się swoimi spostrzeżeniami. Omawiane zagadnienia podsumowała Pani Agnieszka z Biblioteki Publicznej, która na zakończenie przygotowała dla nich  test dotyczący segregacji odpadów. Maluchy zdały go celująco, dlatego w nagrodę otrzymały od Pani Gabrieli eko-upominki, za które serdecznie dziękują.

Dbam o środowisko